flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

РСУ оновлює посібник із конфлікту інтересів у діяльності судді

10 листопада 2020, 12:43

РСУ оновлює посібник із конфлікту інтересів у діяльності судді

 
 
 

У Раді суддів України триває робота над оновленням Посібника, присвяченого основним аспектам врегулювання конфлікту інтересів у діяльності судді.


Читайте також: "Притягнення держслужбовця до дисциплінарної відповідальності, якщо його близькі особи – підприємці, є неправомірним".

Про це повідомляє прес-служба РСУ.

Як зазначається, ініціаторами такої роботи є голова Комітету з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Єгор Краснов, членкиня цього ж Комітету Оксана Марченко та експерт канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи Валерія Кохан. Вони вже напрацювала цілу низку пропозицій, які дозволять більш чітко врегульовувати можливий чи вже наявний конфлікт інтересів, який неможливо врегулювати у процесуальний спосіб. 

В нову версію тексту посібника пропонується внести наступні зміни:

- доповнити текст положеннями і аналізом міжнародних стандартів, якими врегульовується сфера конфлікту інтересів судді (Бангалорські принципи поведінки суддів, основні положення Висновків Консультативної ради європейських суддів) та релевантної практики ЄСПЛ;

- привести у відповідність із чинним законодавством терміни і поняття, із якими закон ідентифікує конфлікт інтересів ("близькі особи", "члени сім’ї");

- пропонується розглядати конфлікт інтересів не тільки у "позитивному" варіанті. Дискусійною залишається ситуація, за яких обставин ворожий і неприязний характер відносин особи може вплинути на приватний інтерес судді;

- доповнити Посібник рекомендованим алгоритмом дій судді в умовах конфлікту інтересів;

- уточнити рекомендації щодо періоду "охолодження" для суддів, які вийшли у відставку і продовжують працювати за юридичним профілем, якщо вони виконують функції представництва сторони у суді, в якому працювали на посаді судді до своєї відставки, або в суді апеляційної інстанції по відношенню до суду, в якому вони раніше здійснювали правосуддя.

У Посібнику також вперше буде проаналізовано практику Комітету Ради суддів України за останні 3 роки із опрацювання звернень від суддів, основну частину яких складають повідомлення про конфлікт інтересів в діяльності судді, а іншу – звернення за роз’ясненням про наявність такого конфлікту.

Джерело: "Юридична Газета"