flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАТВЕРДЖЕНО         

рішенням зборів суддів               

Жашківського районного суду Черкаської області 

від  19.03.2025 2025року № 2  

 

 

Засади використання автоматизованої системи документообігу

 у Жашківському районному суді Черкаської області.

  1. Загальні положення

   1.1. У Жашківському районному суді Черкаської області використовується  комп’ютерна програма «Д-3» (далі -  КП «Д-3»).

1.2. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (далі – Засади) розроблені  на виконання вимог  вимог Закону України "Про судоустрій і статус суддів",  Кодексу адміністративного судочинства України, Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу України з процедур банкрутства та  Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 11.11.2024 року №39 (далі – Положення).

1.3. Цими Засадами визначаються особливості розподілу справ між суддями,  порядок формування колегії суддів, підстави для проведення повторного автоматизованого розподілу справ, та інші  правила застосування Положення   про автоматизовану систему документообігу суду.

            1.4. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї  визначаються на підставі наказів керівника апарату суду.

Налаштування автоматизованого робочого місця користувача автоматизованої системи у відповідності до функціональних обов’язків та прав доступу, визначених наказом керівника апарату суду, здійснює технічний адміністратор.

1.5.  Для функціонування автоматизованої системи її користувачі забезпечують:

- захист інформації автоматизованої системи в суді;

- своєчасне внесення до автоматизованої системи достовірних даних (інформації про стан розгляду судової -  справи, електронних примірників судових рішень, відомостей про набрання судовим рішенням законної сили тощо) та направлення необхідних відомостей до Єдиного державного реєстру судових рішень;

- своєчасне надсилання засобами електронного зв’язку оригіналів електронних документів суду (в тому числі текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень) учасникам судового процесу (провадження) за їх заявками;

- інформування адміністратора автоматизованої системи та ДСА України про проблеми, що виникають під час використання автоматизованої системи.

1.6. Збори суддів мають повноваження щодо розгляду питань стосовно порядку функціонування автоматизованої системи документообігу суду.

У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів відповідного суду новим рішенням затверджують відповідні зміни до Засад використання автоматизованої системи.

 

  1. Реєстрація вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху.

 

До реєстраційної картки може додаватися копія оригіналу паперового документа у вигляді вкладеного цифрового файлу.

2.5. Автоматизованою системою може автоматично формуватися номер провадження судової справи, необхідний для діловодства відповідного суду. Цей номер може містити, зокрема, індекс, код суду, номер судової справи за порядком у поточному році, рік реєстрації, інші дані, необхідні для діловодства.

2.6. Вихідний номер документа, що підлягає надсиланню, автоматично формується автоматизованою системою таким чином:

- у листуванні щодо судових справ вихідний номер складається з єдиного унікального номера судової справи із зазначенням через дріб номера за порядком і через дріб - поточного року;

- у листуванні щодо інших документів вихідний номер складається з номера номенклатури справ суду, в якому зберігаються матеріали, із зазначенням через дріб номера за порядком у межах кожної номенклатури і через дріб - поточного року.

 

  1. Розподіл судових справ між суддями.

 

          3.2. Визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою шляхом:

- автоматизованого розподілу судових справ під час реєстрації відповідної судової справи;

- пакетного автоматизованого розподілу судових справ після реєстрації певної кількості судових справ;

- розподілу судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

- визначення складу суду з метою заміни судді (суддів);

- повторного автоматизованого розподілу судових справ.

3.3. Відповідно до визначеного процесуальним законодавством принципу незмінності складу суду, розгляд справи, як правило, проводиться у тому складі колегії суддів, який визначеною автоматизованою системою  під час реєстрації справи.

Тимчасова відсутність судді-члена колегії (тимчасова непрацездатність, відпустка, відрядження тощо) не є безумовною підставою для проведення заміни такого судді іншим суддею.

Відповідна необхідність у кожному конкретному випадку визначається суддею-доповідачем з урахуванням обставин справи та установлених процесуальним законом строків розгляду справи.

У таких випадках на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки) на виконання службового листа судді-доповідача, автоматизованою системою в автоматичному режимі здійснюється заміна судді-члена колегії, який не може продовжувати участь у розгляді справи з підстав тимчасової непрацездатності, відпустки, відрядження тощо.

На підставі службового листа судді-доповідача, за мотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки) автоматизованою системою в автоматичному режимі також здійснюється заміна судді-члена колегії у разі вибуття судді зі складу постійної колегії суддів, припинення повноважень судді тощо.

3.4.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

- за два місяці до закінчення повноважень судді;

- за чотирнадцять календарних днів, якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів (за наявності наказу голови суду);

- за один робочий день, якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше п’яти календарних днів (за наявності наказу голови суду);

- за три робочих дні, якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, до початку відпустки, якщо її тривалість становить від п’яти до тринадцяти календарних днів (за наявності наказу голови суду);

- у період відпустки судді;

- за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження становить більше п’яти календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні (за наявності наказу голови суду);

- у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду).

3.5. У разі перебування  судді у нарадчій  кімнаті  тривалістю більше двох робочих днів, за службовою запискою  секретаря судового засідання, такий суддя виключається  з автоматизованого розподілу справ на час  його перебування у нарадчій кімнаті.

У службовій записці, яка подається  на ім’я керівника апарату суду, зазначається  час видалення суду до нарадчої кімнати  та час  виходу з нарадчої кімнати.

У разі виникнення потреби у продовженні строку  перебування судді у нарадчій кімнаті, секретар судового засідання  доповідає керівнику апарату про такий факт іншою службовою запискою із зазначенням нового часу  виходу судді  із нарадчої кімнати.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями.

 

На час відсутності судді, уповноваженого здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, ці обов’язки покладаються на суддю, який має найбільший стаж роботи на посаді судді.

 

 

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді

 

- заяви про перегляд заочного рішення;

- заяви та клопотання з процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень;

- матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору в судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви;

- заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом;

- позовних заяв, які надійшли після подання до суду заяви про забезпечення позову або доказів;

- справ про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- справ про адміністративні правопорушення, які поверталися суддею на доопрацювання.

5.2. Результатом розподілу судової справи шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді є протокол передачі судової справи раніше визначеному складу суду, що створюється в автоматизованій системі уповноваженою особою апарату суду.

5.3. Протокол передачі судової справи раніше визначеному судді роздруковується, підписується та додається до матеріалів судової справи.

 

  1. Особливості повторного автоматизованого розподілу справ у випадках неможливості участі у розгляді справи суддею

 

6.1.  Збори суддів розглядають питання щодо настання обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, та здійснення автоматизованого розподілу таких судових справ.

6.2.  Раніше визначеному у  судовій справі головуючому судді не передаються справи, відповідно до розділу «Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді», якщо зазначений суддя більше 10 днів перебуває  відпустці, у випадку тимчасової непрацездатності, відрядженні, тощо, що приведе до порушення строків розгляду справи, зазначеної категорії, визначених процесуальним законодавством України. У цьому випадку справи підлягають  автоматизованому розподілу між суддями на загальних підставах.

6.3. У разі задоволення відводу (самовідводу) судді або всього складу суду, судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу, внаслідок якого визначається інший суддя, інший склад колегії суддів. Підставою для повторного автоматизованого розподілу справи є ухвала судді. Вирішення питання про відвід судді, всього складу суду, здійснюється суддею, який не входить до складу суду, визначається у загальному порядку.

6.4. Повторний автоматизований розподіл судових справ здійснюється між суддями за письмовим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до  матеріалів справи у  випадках:

- визначених пунктами 2.3.4, 2.3.21  Положення про автоматизовану систему документообігу суду;

- некоректно внесені відомості, що впливають на автоматизований розподіл судової справи;

- недопустимість повторної участі  судді в розгляді судової справи;

- суддя знаходиться у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці по догляду за дитиною;

- суддя протягом тривалого часу тимчасово непрацездатний;

- припинення повноважень судді або настання інших обставин, за яких суддя не може продовжувати розгляд справи.

6.5. Результатом повторного автоматизованого розподілу судової справи є протокол повторного автоматизованого розподілу судової справи, автоматично створюється автоматизованою системою, роздруковується, підписується та додається до матеріалів справи. Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями застосовується у випадках визначених законом, а також з метою заміни одного, декількох суддів, всього складу суду, збільшення складу суду в порядку, визначеному підпунктами 2.3.4, 2.3.21 Положення про АСДС.

 

  1. 7. Передача судових справ для подальшого розгляду суддею

7.1. Після розподілу судових справ автоматизованою системою відповідальна особа суду не пізніше наступного робочого дня передає судові справи визначеному автоматизованою системою головуючому судді.

7.2. Інформація щодо процесуальних дій та судових рішень вноситься до автоматизованої системи відповідним користувачем автоматизованої системи.

  1. Особливості визначення навантаження на суддів під час автоматизованого розподілу справ.

8.1. Збори суддів зменшують навантаження щодо розгляду справ на суддів, які обіймають адміністративні посади, встановлюють відповідний коефіцієнт навантаження.

 8.2.     У  Жашківського районного суду Черкаської області  визначено коефіцієнт навантаження щодо розгляду судових справ –  100 відсотків голові суду.

  1. 9. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи

  9.1. Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, відповідно до Положення про АСДС, фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.

До комісії за посадою входять наступні працівники суду:

Голова комісії - заступник керівника апарату суду;

Члени комісії – старший секретар суду, головний спеціаліст.

Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.

9.2. Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний день після усунення, зазначених у підпункті 9.1 цих Засад, у підпункті 2.3.49 пункту 2.3  Положення  про АСДС  обставин.

9.3. У разі настання обставин, зазначених у підпункті 9.1 цих Засад, у підпункті 2.3.49 пункту 2.3  Положення  про АСДС,  розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) здійснюється в порядку, визначеному зборами суддів.

9.4. Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, зазначених у підпункті 9.1. цих Засад та у підпункті 2.3.49 пункту 2.3  Положення  про АСДС, до автоматизованої системи вноситься передбачена Положенням про АСДС інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Прикінцеві та перехідні положення

 

10.1. Визнати такими, що втратили чинність Засади використання автоматизованої системи документообігу  Жашківського районного суду Черкаської області, затверджені рішенням зборів суддів № 17 від 03.08.2015року (зі змінами та доповненнями) з дня набрання чинності Засадами використання автоматизованої системи документообігу  Жашківського районного суду Черкаської області, що  затверджені рішенням зборів суддів № 2 від  19.03.2025 року, з 01.04.2025 року.

10.2. Дані Засади використання автоматизованої системи документообігу суду вносяться до автоматизованої системи, оприлюднюються на веб-сайті  Жашківського районного суду Черкаської області 01.04.2025 року.

10.3. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів новим рішенням затверджують Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.